Flipowanie®

Kurs on-line podstawowy

Poznaj magię myślenia wizualnego

Dlaczego warto?

Kurs podstawowy to kompendium wiedzy i umiejętności by z powodzeniem zacząć przygodę z flipowaniem i myśleniem wizualnym w praktyce.

Zobacz jak to wygląda

Dla kogo to szkolenie?

Dla każdego! Mówię to z pełną odpowiedzialnością, ponieważ na moje warsztaty przychodzą nie tylko trenerzy, coache, nauczyciele czy moderatorzy spotkań. Poznałam też wielu sprzedawców, scrum masterów, moderatorów design thinking, developerów, dietetyków, katechetów i księży, blogerów, pracowników HR, IT i PR. Ba! Nawet grafików i ilustratorów (O matko jedyna, oni ukończyli ASP, a ja nie!), konsultantek ślubnych i właścicieli sklepów ekologicznych (dekoracje i oprawa eventów), aż po ludzi, którzy chcą sobie po prostu porysować, dla odprężenia i swojej przyjemności. Ludzie, jak ja kocham tę robotę! 

Dla TRENERÓW i COACHÓW

Twoje flipcharty będą wymiatać! Zobaczysz, jak zmieni się zaangażowanie i energia w grupie, kiedy zaczniesz stosować flipowanie i myślenie wizualne w swojej pracy. Możesz tworzyć flipcharty (przygotowane wcześniej, jak i na żywo), arkusze pracy, notatki wizualne, oferty, materiały dla uczestników i coachee. Możesz ilustrować elementami sketchnotingu Twoje publikacje, wpisy na blogu i treści w social media.

Dla NAUCZYCIELI I EDUKATORÓW

Zadbasz o większe skupienie i zaangażowanie uczniów czy studentów stosując myślenie wizualne i techniki sketchnotingowe. Możesz rysować i pisać na tablicy, przygotowywać notatki wizualne z danych partii materiału, flipcharty, pomoce naukowe, karty pracy a nawet sprawdziany i kolokwia. Możesz wplatać elementy sketchnotingu do Twoich prezentacji, artykułów i innych publikacji.

Dla SZEFÓW ZESPOŁÓW i SCRUM MASTERÓW

Pracując ze swoim zespołem łatwiej wytłumaczysz przekazywane treści za pomocą wizualizacji, przedstawisz powiązania i zależności, zastosujesz odróżniający kod kolorystyczny. Proste ikonki sprawią, że zmieni się zaangażowanie i energia grupy. Będziesz mieć w zanadrzu arsenał szablonów, by efektywnie przeprowadzić zespół np. przez sesje problem solving.

Dla SPRZEDAWCÓW

Możesz rysować podczas spotkania z klientem, czy klientami – na kartce, na flipcharcie – mieć wcześniej opracowane szablony, których użyjesz bądź wizualizować na żywo, zależnie od potrzeb. Techniki sketchnotingu możesz zastosować też do Twoich unikatowych i niepowtarzalnych prezentacji Power Point.

Kurs dla POCZĄTKUJĄCYCH

Program

POWITANIE

Kilka słów o tym, jakich mazaków warto używać, jakie zastosowanie mają poszczególne końcówki, tak byś mógł przygotować materiały do rysowania.

Poznasz podstawowe definicje i zobaczysz przykłady, czym jest:

Gdzie możesz stosować
myślenie wizualne?

SZKOLENIA
Flipowanie to kompetencja trenera i dzięki niej możesz przygotować flipcharty, karty pracy, materiały poglądowe i wszelkie materiały pomocnicze dla uczestników Twoich szkoleń i warsztatów.
COACHING
Metafora to potężne narzędzie w pracy coacha, a umiejętność jej wizualizacji wspiera proces coachingowy, możesz przygotowywać karty pracy, ale także podczas sesji używać rysunku, porządkować omawiane treści, na kartce lub na flipcharcie podczas on-line coachingu możesz sporządzać notatki wizualne z sesji.
EDUKACJA SZKOLNA
Myślenie wizualne pomaga efektywniej i ciekawiej przedstawiać treści edukacyjne, zarówno na tablicy, jak i dedykowanych materiałach jak plakaty, notatki graficzne i pomoce naukowe.
NOTATKI WIZUALNE
Możesz sporządzać swoje własne notatki wizualne z webinarów, szkoleń czy konferencji, wykładów i innych partii materiału do opanowania.
SPOTKANIA I BURZE MÓZGÓW
Flipowanie wspiera efektywność i zaangażowanie uczestników podczas spotkań zespołu, grup projektowych a odpowiednia wizualizacja burz mózgów zwiększa kreatywność.
AGILE
Myślenie wizualne wspiera zarządzanie projektami i pracę zespołów zwinnych; to też cenna kompetencja każdego scrum mastera.
DESIGN THINKING

Wizualizacja efektywnie wspomaga pracę na każdym z etapów procesu DT, dając możliwość ciekawych wizualizacji nie tylko poszczególnych technik pracy, ale i całego procesu.

 

SESJE PROBLEM SOLVING
Flipowanie pobudza kreatywność, wizualne przedstawienie technik zwiększa zaangażowanie zespołu, a tym samym wspiera proces TRP (Twórczego Rozwiązywania Problemów).
WIZUALIZACJE

Możesz tworzyć zarówno sketchnotingowe ilustracje do Twoich artykułów, blogów, newsletterów, PDFów, instrukcje dla klientów, jak i większe wizualizacje na plakatach, boardach, graphic wallach i całych ścianach w pomieszczeniach.

PREZENTACJE

Elementów sketchnotingu możesz używać z powodzeniem do tworzenia Twoich unikatowych i ciekawych prezentacji PowerPoint, rysując i wstawiając ikonki, pola tekstowe i inne elementy graficzne, równie jako wsparcie podczas spotkań czy konferencji, ale również podczas webinarów.

SPRZEDAŻ
Myślenie wizualne pomaga w procesie sprzedaży, zarówno podczas spotkań grupowych, jak i indywidualnych, możesz mieć przygotowane wcześniej elementy, a także rysować ad hoc porządkując omawiane treści.
I WIELE INNYCH…

Możliwości są nieograniczone, możesz tworzyć jeszcze bullet journal, travel book, scrapbook, wizualizować tymi technikami przepisy kulinarne, instrukcje obsługi, a nawet kartki okolicznościowe, opakowania, ubrania, torby, gadżety itp…

„Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, a ją z kolei ogranicza nasze lenistwo.”
M. Orzechowski.

O mnie

Gabriela BOROWCZYK

Trener, facylitator graficzny, coach

Jestem twórcą i właścicielką znaku towarowego Flipowanie® oraz niestrudzoną propagatorką myślenia wizualnego i facylitacji graficznej zarówno w biznesie, jak i edukacji. Jestem również autorką Kart Archetypów i współautorką Kart Opowieści i Kart Transformacji. Kocham to, co robię. :-)

Co mówią klienci?

Opinie spontaniczne

Który wariant wybierasz?

PODSTAWOWY

Cena: 490 zł

LITERNICTWO

Cena: 390 zł

DLA ZAAWANSOWANYCH

Cena: 490 zł

W pakietach taniej

PAKIET
PODSTAWOWY PLUS

Cena: 880 zł
590 zł

PAKIET
ZAAWANSOWANY PLUS

Cena: 880 zł
590 zł

PAKIET
3 w 1

Cena: 1370 zł
990 zł

Masz pytania?

Szukasz szkoleń dla pracowników?
Interesują Cię pakiety dla firm?