Jak i dlaczego to działa?
Flipowanie® to kompetencja nie tylko tworzenia magicznych flipchartów z wykorzystaniem technik sketchnotingu, ale również stosowanie elementów facylitacji graficznej, praca z grupą pobudzająca do zaangażowania i motywująca do działania. Flipowanie® to moja marka ale i wielka pasja. Moje IKIGAI. Moją misją jest pokazanie światu, że każdy może opanować te techniki, nawet ten, kto twierdzi, że nie umie rysować. Jeszcze nie umie – ponieważ ma właśnie szansę się nauczyć!
- Można wziąć udział w kursie indywidualnie
- Firmy mogą nabywać dostęp do kursu dla swoich pracowników w postaci PAKIETÓW.
Skontaktuj się ze mną w tej sprawie >
Kurs jest przygotowany w dużej mierze w formacie: „Rysuj razem za mną” wzbogacony też o wbudowane mini wykłady objaśniające aspekty facylitacji graficznej i pokazujące pracę z flipchartem. Dzielę się też moimi trikami i poradami, które czynią życie łatwiejszym. W wielu modułach znajdziesz też do pobrania arkusze pracy, inspiracje i samouczek z dodatkowymi ćwiczeniami.
Przykładowe lekcje:
Flipowanie®
Kursy on-line
czas trwania
5 godzin
Poznasz podstawowe techniki myślenia wizualnego przydatne do tworzenia flipchartów i notatekgraficznych. Kurs przeznaczony jest zarówno dla tych, którzy pierwsze samodzielne próby mają już za sobą, stosują te techniki, jak i tych, którzy dopiero zaczynają. Czas na Magię!
czas trwania
4 godziny
Podczas tego kursu poznasz zasady czytelnego pisma odręcznego – litery pisane, drukowane i blokowe, dowiesz się dlaczego warto stosować hierarchizację tekstów oraz poznasz pomysły na ciekawe nagłówki. To nie jest kurs kaligrafii ani brush letteringu.
czas trwania
5 godzin
W tym kursie zdobędziesz umiejętności, które Twoje flipowanie przeniosą na poziom Ninja. Poznasz techniki wydobywania treści na pierwszy plan, rysowania w perspektywie, tworzenia postaci i storytellingu rysunkowego. Magia hula!
czas trwania
5 godzin
To kurs przeznaczony dla coachów, trenerów, terapeutów i każdego, kto w swojej pracy stosuje bądź chce stosować Karty ARCHETYPÓW. Dzielę się z Wami moją, wypracowaną przez lata metodologią, zarówno w pracy indywidualnej, jak i grupowej. Archetypy mają niesamowitą moc!
Nowoczesne pojęcie facylitacji jest dosyć złożoną definicją. Najprościej można uznać, że facylitacja jest zestawem metod, które służą prowadzeniu interesujących spotkań bądź warsztatów. W efekcie przyczyniają się do zachodzących pozytywnych zmian i rozwoju organizacyjnego. Wykwalifikowany facylitator wspomaga uczestników w poprawnej komunikacji, poddając wiele ciekawych alternatyw. Pomaga w znalezieniu podobieństw pośród różnorodnych poglądów, wypracowując wspólnie rezultat. Zawodu facylitatora nie można mylić ze szkoleniowcem czy trenerem. Główną jego rolą jest zarządzanie grupą tak, aby dzięki wiedzy każdego z uczestników spotkania wypracować szereg możliwości i odkryć potencjał drzemiący w uczestnikach.
Kiedy warto skorzystać z facylitacji?
Praca w grupie nie jest prosta ze względu na różnorodność pomysłów. W celu ulepszenia swoich kontaktów i efektywności warto zwrócić się o pomoc do doświadczonego facylitatora. Wygenerowanie nowych pomysłów, aby znaleźć konkretne rozwiązania czy zdefiniować plan działania, to dla facylitatora odpowiednie zajęcia. Pomoże określić wartości i zasady, jakie powinny panować w grupie. Znajdzie nawet źródło problemów i określi ciekawe wyzwania, przed którymi stoi zespół. Podczas zachodzącego procesu facylitacji zostaną wdrożone w organizacje trendy i innowacje obecne na rynku.
Jakie korzyści niesie za sobą myślenie wizualne?
Myślenie wizualne to kompetencja, które niesie za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim dzięki niej pobudzasz swoją kreatywność, gdyż podczas rysowania Twoja wyobraźnia jest stymulowana do bardziej wytężonej pracy. W ten sposób możesz zyskać zupełnie inną perspektywę dla Twoich dotychczasowych pomysłów i mieć szerszą optykę na przyszłe koncepcje. Myślenie w sposób wizualny to także doskonała nauka zarządzania informacjami. Dzięki selekcji treści oraz porządkowi i syntezie myśli skuteczniej zaplanujesz swoją pracę, czy harmonogram działań na dany dzień. Nie bez znaczenia jest także możliwość ćwiczenia skupienia i koncentracji, co w obecnym czasie, gdzie bodźce otaczają nas dosłownie z każdej strony, jest znakomitym sposobem na rozluźnienie, wyciszenie umysłu, pozbycie się stresu, czy rozładowanie napięcia. Myślenie wizualne ma także wpływ na lepszą komunikację, gdyż umożliwia znajdowanie odpowiednich metafor, analogii i sensu wypowiedzi (dla swoich rozmówców będziesz bardziej zrozumiały), lepsze przyswajanie informacji oraz wspomaga rozwój wizualnej percepcji. Pamiętaj, nawet najprostszy rysunek pobudza wyobraźnię i wnioskowanie, bez której przelewanie myśli na papier nie jest możliwe.
Zaletami rzetelnie przeprowadzonej facylitacji jest szybsza i bardziej efektywna praca w doskonałej atmosferze. Przedkłada się to na skłonność do przejmowania odpowiedzialności za proces przez członków załogi – facylitacja graficzna wpływa na motywację zespołu i sprawia, że uczestnicy spotkania bardziej angażują się w proces. Dzieje się tak zarówno podczas spotkań stacjonarnych, jak i online. Poszukiwanie dodatkowych źródeł inspiracji nigdy nie było takie proste. Dziś dzięki sieci, możemy poznawać jak pozytywny wpływ na nasz rozwój osobisty ma facylitacja.
Jaki wpływ na rozwój ma myślenie wizualne?
Myślenie wizualne (inaczej myślenie obrazami) to maksymalne wykorzystywanie wizualizacji w myśleniu. Stosowane jest w edukacji, biznesie i codziennym życiu. Dużą zaletą myślenia wizualnego jest lepsze zapamiętywanie. Dzięki temu proces edukacji nie tylko w dzieciństwie, ale również w wieku dorosłym jest bardziej efektywny. Stosowanie myślenia wizualnego w pracy ma na celu również ułatwiać przekaz, podtrzymywać ciekawość i sprawiać przyjemność. To rodzaj prostej twórczości, którą każdy z nas jest w stanie uprawiać. To techniki wizualizacji, hierarchizacji treści i wyróżnienia kluczowych treści. Najczęściej stosuje się do tego proste ikonki, linie, strzałki i kolory, które w odpowiednich schematach tworzą wizualizacje, ciekawe notatki graficzne czy flipcharty. Inspiracje do stworzenia prostych rysunków znaleźć można wszędzie, a talent plastyczny nie jest wymagany. To techniki, których każdy może się nauczyć. Myślenie wizualne dodaje życiu kolorów!
Myślenie wizualne - poczuj magię!
Myślenie wizualne to także sposób na wprowadzenie do codziennego życia elementów zabawy. Każdy w dzieciństwie tworzył rysunki i jest to tak naturalna czynność, która w życiu dorosłym często jest porzucana. Jednak dlaczego? Przecież rysowanie to najlepszy sposób na swobodną ekspresję naszych emocji oraz relaks. Wielu dorosłych porzuciło tę magię z obawy przed krytyką lub zwyczajnie nie widziało dla niej użytecznych zastosowań. Myślenie wizualne to zaprzeczenie tego punktu widzenia. Co więcej, w czasach coraz większej popularności umiejętności miękkich, myślenie wizualne przeżywa renesans i dziś jest jednym ze sposobu komunikacji. Na koniec nie można nie wspomnieć, że myślenie wizualne to także sposób na autoekspresję, wyróżnienie się w tłumie, czy to w pracy, czy w życiu prywatnym. Magia czeka! Zapraszam #jakniewiemco do skorzystania z mojej oferty. Chętnie podzielę się tą magią!
Dlaczego warto skorzystać z możliwości, jakie daje myślenie wizualne?
Myślenie wizualne wprowadza współpracę w zespole, rozwiązywanie problemów i szukanie optymalnych wyjść z każdej sytuacji na zupełnie inny poziom. Ludzki mózg przystosowany jest do szybszego przetwarzania obrazów – znacznie lepiej je zapamiętuje niż słowa, dlatego nawet najtrudniejsze zagadnienia przedstawione w ten sposób stają się dla każdego bardziej zrozumiałe. Myślenie wizualne to nazwa branży, która wykorzystuje techniki notatek graficznych (notatek wizualnych), czyli sketchnotingu. Notatki graficzne wykorzystują zarówno wizualny, jak i tekstowy zapis, wzbogacając go o elementy porządkujące i hierarchizujące treści. Co więcej, podczas spotkań, warsztatów i szkoleń (w tym lekcji) ta metoda pracy wnosi do grupy pewien rodzaj energii, luzu (odprężona uwaga), bezstresowego podejścia, a to z kolei pobudza do bardziej twórczego, kreatywnego rozwijania przygotowywanych zagadnień i emocjonalnego angażowania się. W miejsce stresu pojawia się zabawa, a w miejsce trudnych pojęć i zagadnień – ciekawe i inteligentne koncepcje, kreatywne rozwiązania w sam raz do wykorzystania w kolejnych projektach.Kto powinien sięgnąć po metody myślenia wizualnego?
Zachęcam absolutnie każdego do korzystania z możliwości i szerokich perspektyw, jakie daje myślenie wizualne. Możesz stosować je na etapie tworzenia koncepcji, burz mózgów, twórczego rozwiązywania problemów. Notatki graficzne to rewelacyjna i angażująca forma zapisu własnych myśli, jak i forma ciekawego ich przedstawienia dla innych: możesz przygotowywać flipcharty, arkusze pracy, road mapy i inne wizualizacje – również te elektroniczne, np. na platformach interaktywnych, jak Miro, Mural czy Jamboard. Lepsze pomysły i świeższe koncepcje to z kolei doskonały punkt wyjścia do efektywnej pracy z klientami i pozyskiwania nowych. A zatem: łapcie mazaki i do dzieła!Nieograniczony dostęp
Dostęp do kursu i wszystkich materiałów dodatkowych masz bez limitu czasowego.
Gwarancja
Satysfakcji
Jeżeli po obejrzeniu pierwszej lekcji stwierdzisz, że to nie dla Ciebie… zwrócę Ci 100% wpłaconej kwoty. Na zwrot masz 14 dni od zakupu.
Nowoczesna Platforma VOD
Oglądaj na dowolnym urządzeniu, kiedy chcesz i ile chcesz!